Výsledky průzkum AImpact 2023

Výsledky průzkum AImpact 2023

13. 12. 2023

Představujeme výsledky průzkumu AImpact 2023, zaměřeného na vnímání a implementaci generativní umělé inteligence v českých organizacích. Jeho cílem je poskytnout přehled o tom, jak podniky přemýšlejí o AI, jaké nástroje integrují a jak zaměstnanci využívají AI ke zjednodušení práce.

Dobrý den,

na této stránce najdete výsledky průzkumu AImpact 2023, zaměřeného na vnímání a implementaci generativní umělé inteligence v českých organizacích. Jeho cílem je poskytnout přehled o tom, jak podniky přemýšlejí o AI, jaké nástroje integrují a jak zaměstnanci využívají AI ke zjednodušení práce.

Celkově se průzkumu zúčastnilo 658 dotazovaných. Za nejdůležitější poznatky přitom pokládáme následující zjištění:

  1. Využití AI je důležitým tématem pro všechny typy organizací. Od profesionálů na volné noze, přes neziskové organizace až po mezinárodní korporace.

  2. Lidé využívají velké množství AI nástrojů. A to jak specializované, tak standardní aplikace, které čím dál vic integrují AI do svých funkcionalit.

  3. Není to o financích. Na rozdíl od minulosti, kdy byla u technologií často tou největší bariérou finanční náročnost, jsou u umělé inteligence finance až na posledním místě v hodnocení bariér bránících v adopci.

  4. Lidé mají velké ambice využívat AI v roce 2024. Z průzkumu je patrná obrovská chuť zvýšit využívání nástrojů s umělou inteligencí v roce 2024.

  5. Vzdělávání je naprosto klíčové. Rozvoj dovedností souvisejících s AI je nejčastěji poskytovanou podporou, kterou pracovníci získávají od svých zaměstnavatelů. Zároveň je na prvním místě toho, co lidé chtějí.

Zde najdete kompletní výsledky průzkumu.

Výsledky AImpact 2023 (PDF)

A zde se můžete podívat na prezentaci výsledků, vč. ukázky jak jsme využívali AI při přípravě a realizaci průzkumu:

KONTAKT

  • Máte zájem o další data a zajímavé informace z průzkumu?

  • Chcete získat relevantní informace a zkušenosti o využívání AI v českých organizacích?

  • Hledáte zajímavá témata z oblasti nových způsobů práce, digitální produktivity a umělé inteligence?

    Kontaktujte nás: Hanka Fialková

(hana.fialkova@ef1.cz).

Získejte moje

know how zdarma

Odebírejte můj nepravidelný newsletter s myšlenkami o inovacích, digitalizaci a technologických novinkách. Získáte přístup k mému know how a tipy na zajímavé akce a články o inovacích

Získejte moje

know how zdarma

Odebírejte můj nepravidelný newsletter s myšlenkami o inovacích, digitalizaci a technologických novinkách. Získáte přístup k mému know how a tipy na zajímavé akce a články o inovacích